Yeni Girişimim: Hemenyika.Co!

Yaklaşık 18 aydır hayata geçirmek için çabaladığım (10 aydır yazılımcı ortağımla geliştirdiğimiz) yeni girişimimi sizlere sunmak istiyorum: Hemenyika.Co! Otomobil kullanıcıları ile oto yıkama/kuaför firmalarını bir araya getiren bir pazaryeri. Zihninizde daha somut hale getirmek için; Yemeksepeti‘nin oto yıkama versiyonu olarak düşünebilirsiniz.

Bu iş fikri nereden çıktı, neden bu işe kalkıştım, hayata geçirene kadar neler yaşadım, özetle Hemenyika.Co‘nun hikayesini ayrıca bir yazıda da sizlere aktaracağım (“Baba heyecanlıyım” :) ). Ancak şimdi, ne gibi faydalar sunuyoruz ve yakın gelecekteki planlarımızı sizinle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle henüz beta versiyonda olduğumuzu belirtmek isterim. Yani; kullanıcı ve müşteri (firma) tarafındaki testlerimizi canlı yapmaya ve geliştirmeye başladık. Bu versiyonda sadece firma listelemesi yapıyoruz yani; sipariş verme, online ödeme gibi kritik hizmetler yok ancak altyapısı hazır, geliştiriyoruz. Ayrıca sadece İstanbul için kullanımda. İş modelimizi oturttuktan sonra diğer illere de sıra gelecek.

Web sitemiz mobil dostu, dolayısıyla mobilden rahatlıkla kullanabilirsiniz. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için yakın gelecekte mobil uygulamalarımız da yayında olacak.

Şuanda haritada bilgileri doğrulanmış 240 firma var. Firma bilgilerinde değişiklik oldukça yeniliyoruz ve sayı artıp azalıyor. Ayrıca bilgilerini doğrulamaya devam ettiğimiz 1.100 firma daha var. Eylül ayından önce bilgileri doğrulanmış firma sayımız 1.000’in üzerinde olacak.

Nasıl bir deneyim yaşatıyoruz?

Hemenyika.Co‘nun nimetlerinden faydalanmak için öncelikle üye olmalısınız. Böylelikle firmaların kampanyalarından da düzenli olarak haberdar olacaksınız.

Hemenyika.Co‘ya girdiğiniz anda bulunduğunuz konuma zoom yapıyoruz ve çevrenizde size en yakın firmaları harita üzerinde listeliyoruz. Harita üzerinde firmaları tıkladığınızda önemli bilgilerine hızla ulaşabiliyorsunuz ve firma ile iletişime geçmenizi sağlıyoruz. Firma linkini tıkladığınızda ise profil sayfasını açıyoruz ve firma hakkındaki detaylı bilgileri (hizmetler, kampanyalar, çalışma saatleri, ödeme kanalları, fotoğraflar, yorumlar) sunuyoruz. Hizmet aldığınız firma hakkında yorum yapma ve puan verme imkanınız da oluyor.

Neden kullanmalısınız?

Öncelikle en iyi hizmeti almak için kullanmalısınız. Firmaların kampanyalarından sürekli sizi haberdar edeceğiz, fırsatları yakalayıp değerlendirmek size kalmış. Sürekli gittiğiniz bir firma olabilir ancak şuanda siz farklı bir lokasyonda bulunabilirsiniz. Yabancı olduğunuz lokasyonda imdadınıza yetişiyoruz. En iyi hizmeti veren firmaları listeleyip hizmet alabilirsiniz. Memnuniyet veya şikayet durumlarınızı Hemenyika.Co üzerinde puan ve yorum ile belirterek diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz. Yerinde hizmet veren firmaları listeleyerek oturduğunuz yerden kıpırdamadan aracınızı temizletebilirsiniz.

Yakın gelecekteki planlarımız

İstanbul’daki tüm oto yıkama/kuaför firmalarını listelemek istiyoruz. IOS ve Android mobil uygulamalarımızı hayata geçirerek kullanıcılarımıza her platformda kaliteli bir deneyim sunmak istiyoruz. Eylül ayı içerisinde sipariş ve online ödeme modüllerimizi aktifleştirmeyi planlıyoruz. Böylelikle siz bir restoranda yemeğinizi yerken mobilden sipariş verip, ödemenizi yapıp, aracınızı bulunduğu yerde temizletebileceksiniz.

Firmalar için önemli bir tanıtım platformu olmak, online ödeme alma ve randevu sistemi ile verimi, ciroyu ve hizmet kalitesini de arttırma imkanlarını sunmak istiyoruz. 2017’de firmalara finansal ve pazarlama raporları sunmak istiyoruz. Örneğin bir firma en yoğun ve en tenha saatlerini öğrenebilecek. En az müşteri aldığı saatlere özel bir kampanya düzenleyebilecek ve bunu tek bir tıkla tüm kullanıcılarımıza ulaştırabilecek. Kampanya performansını da rapor olarak kampanya bitiminde alabilecek. Benzer pek çok raporu hazırlayıp sunacağız.

Hem kullanıcı hem de firma tarafında önemli faydaları bir araya getirerek sektörün kalbi konumunda bir servis olmak istiyoruz.

Destek

Henüz yolun çok başındayız ve öğrenecek, hayata geçirecek çok şey var. Bu sebeple her zaman desteğinizi, önerilerinizi ve eleştirilerinizi almak, sizlerle birlikte Hemenyika.Co‘yu geliştirmeye devam etmek istiyoruz.

Peşinden koşacak hayallerimiz var ve bu hayale ortak olacak/ortak bir hayal inşa edecek iş ortaklarına, çalışma arkadaşlarına da ihtiyacımız var. Ekibimizi güçlendirerek “daha iyi olma” yolunda adımlar atmak istiyoruz. Siz ya da çevrenizdeki yazılım mühendisleri, iş geliştirme ve pazarlama profesyonelleri, kapımız her zaman açık. Sizlerle tanışmak, birlikte çalışmak isteriz. Buradan iletişime geçebiliriz.

Bir Cevap Yazın